Народна трибуна
ВОЛЕЙБОЛ

СПАРТАКІАДА
ФУТБОЛЬНІ САЙТИ
ДЕРЖЛІСГОСП
БАРАШІ
АНДРІЄВИЧІ
ОНЛАЙН
Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0



15:28
Зіркова гра амбітної команди
  Дати дітям і юнакам з Макарівщини все те, чого колись бракувало самим, – так визначили свою мету брати Володимир і Олександр Горбики. І це їм удається, незважаючи на труднощі.
  На полях тренувальної бази київського «Динамо», що в Кончі-Заспі, наприкінці січня відбувся чотирнадцятий Усеукраїнський турнір з футболу пам’яті Олега Макарова – легендарного динамівського голкіпера, заслуженого майстра спорту, відомого тренера.
  З-поміж шістнадцяти команд (п’ять з котрих є професійними), що представляли столицю, Київщину, Черкащину і Чернігівщину, без перебільшення, зіркову гру продемонструвала футбольна команда «Макарів» з Макарівського району Київської області. Про свої серйозні наміри майстри шкіряного м’яча заявили ще торік, щойно утворився футбольний клуб. Підтвердження того – їхні результати в чемпіонаті області, а також той факт, що новачків без вагань запросили й на торішній турнір, присвячений пам’яті Олега Макарова. Потішивши вболівальників цікавою, видовищною грою, ФК «Макарів» поступився тоді у фіналі лише столичній «Оболоні». Відомі фахівці Володимир Мунтян, Анатолій Крощенко, Андрій Біба відзначили великий потенціал, амбіції та перспективи новоствореної команди.
  Так було й цього разу. Впевнено ввійшовши до фіналу, ФК «Макарів» підтвердив свою невипадковість серед лідерів турніру, програвши з результатом 2:1 лише першоліговій столичній команді «Динамо-2». Зважмо, що «Динамо-2» – чотириразовий переможець турніру пам’яті Олега Макарова впродовж попередніх років. Словом, програш команді, тренерами якої є відомі в минулому футболісти Геннадій Литовченко, Юрій Калитвинцев і Сергій Шматоваленко, переконаний президент ФК «Макарів» Олександр Горбик, має таки почесний характер.
  Справді, погодьтеся, зіграти на турнірі внічию з дублерським складом київського «Динамо» та срібним призером чемпіонату Європи серед студентських команд сезону 2008 року – командою МАУП, перемогти бронзового призера чемпіонату України серед аматорських колективів – футболістів черкаського «Ходака» – великий успіх для футбольного «немовляти» з Макарова.

 Створення ФК «Макарів» зініціював голова Макарівської райдержадміністрації Володимир Горбик, котрий лише два роки очолює місцеву владу. А всі інші проблеми становлення команди лягли на плечі молодшого брата керівника району – бізнесмена Олександра Горбика.
  «Іще з юнацьких років разом з братом займаємося спортом. Наш, нині вже покійний, батько самотужки спорудив у дворі спортивний майданчик, а неподалік у лісі – футбольне поле. Ми в дитинстві захищали честь своєї дитячо-юнацької школи на змаганнях з футболу, волейболу, тенісу, – розповідає Олександр Миколайович. – Знаєте, як ми заздрили своїм одноліткам з інших районів, які приїздили на змагання чудово екіпіровані: в гарних спортивних костюмах, формі, бутсах, мали дорогі м’ячі, туристичні намети тощо. А ми – хто в чому, у кедах, звичайних футболках, – перемагали їх. Тож нині, досягши певних успіхів у житті, ми з братом захотіли дати дітям і юнакам з Макарівщини все те, чого колись бракувало самим. І нехай нам буде важко, нехай на початку злету нас заскочила економічна криза, через яку, хоч як це прикро, закриваються чимало спортивних клубів, зокрема й на Київщині, ми вже не зупинимося на півдорозі, не кинемо того, що вважаємо для себе справою честі. Адже спорт нині – альтернатива для молоді, найкраще виховання для підлітків, котрі мають змогу спрямувати свою енергію і вільний час не на вулицю, де сьогодні, на жаль, процвітають пияцтво, куріння, наркотики, злочинність, а на перспективніший шлях у доросле життя».
  Варто згадати не лише турнір пам’яті Олега Макарова, а й минулорічний Усеукраїнський турнір пам’яті ще одного відомого спортсмена – заслуженого тренера України Миколи Кірсанова. Тоді ФК «Макарів» також дійшов до півфіналу й лише в серії післяматчевих одинадцятиметрових ударів поступився дублерському складу лідера українського футболу – київського «Динамо».
  Беручи участь у чемпіонаті з футболу Київської області, ФК «Макарів» змушений був приймати команди інших міст і районів на футбольному полі села Калинівка, куди дістатися мали змогу не всі вболівальники команди. Розуміючи це, очільник райдержадміністрації Володимир Горбик вирішив реконструювати районний стадіон. Чимало песимістів не вірили в його добрі наміри, оскільки доти місцева влада лише обіцяла зміни на краще в спортивному житті регіону. Та оптимізм і завзяття молодого керівника перемогли. Нині такий красень-стадіон є не в кожному навіть обласному центрі. «Футбольним газоном, як на макарівському стадіоні, може похвалитися не кожна команда вищої ліги», – прокоментували якість футбольного поля відомі колишні гравці київського «Динамо» Сергій Коновалов та Олег Саленко. Вони мали змогу пограти тут під час відкриття цієї прекрасної спортивної арени торішнього серпня. Крім іменитих динамівців, на відкриття прибула також делегація зі столиці на чолі з головою обласної держадміністрації Вірою Ульянченко. Уже з осені матчі за участю ФК «Макарів» проходять на оновленій спортивній арені, яка за якістю газону не поступається полям, де грають «Динамо» і «Шахтар».
  Красень-стадіон, до речі, було реконструйовано лише за півтора місяця. Будівельники працювали й удень, і вночі. Та й сам очільник району Володимир Горбик майже щодня навідувався сюди.

  «Сьогодні наша основна мета – щоб у ФК «Макарів» грали не легіонери, а наші хлопці, зокрема вихованці місцевої ДЮСШ, – ділиться думками Олександр Горбик. – Задля цього ми створили три різновікові групи юних футболістів. Їх тренують відомі фахівці, майстри своєї справи. Не лише тренують, а й ведуть за собою, виховують, запровадивши систему штрафних санкцій, приміром, за куріння, нецензурні слова, погану поведінку чи незадовільні оцінки, отримані на уроках у школі. Приємно, що до тренерів уже йдуть батьки з подяками: їхні діти змінилися на краще, стали по-серйозному ставитися до навчання. Саме це, а також неабиякі успіхи ФК «Макарів» сприяли швидкому зростанню популярності занять спортом. Нашу ДЮСШ нині відвідує понад триста школярів. Для порівняння, навіть у найкращі часи в Макарівській ДЮСШ було щонайбільше двісті учнів. Сьогодні вихованці ДЮСШ посідають перші місця в чемпіонатах області. Тут, до речі, викладають ті само тренери, що й у ФК «Макарів».
  Нині брати Горбики вже запланували збудувати нові тренувальні поля для юних футболістів (і це в часи економічної скрути!), адже всім на єдиному в райцентрі стадіоні місця фізично бракує. «Наші хлопці не повинні відчувати жодних ознак цієї кризи, навпаки, вони повинні розуміти, що потрібні своєму району, своїй батьківщині, що від них залежить, яким буде майбутнє і Макарівщини, й України загалом, – розповідає Олександр Миколайович. – Особливу увагу ми звертаємо на дітей-сиріт і напівсиріт, адже передусім саме їм необхідна підтримка».
  З ініціативи Володимира Горбика в районі створено громадську організацію «Спортивна Макарівщина», що об’єднує представників усіх видів спорту. Очільник виконавчої влади вважає справою честі популяризувати район усіма способами, зокрема й досягненнями у фізичній культурі та спорті. Тут уже склалися певні традиції, район має своїх іменитих спортсменів-земляків.
  Гордістю макарівчан, зокрема, є багаторазова чемпіонка та призерка параолімпійських ігор в Сіднеї, Солт-Лейк-Сіті, Герой України Олена Юрковська (вихованка заслуженого тренера України Олександра Каурайнена), чемпіон України та кандидат у вітчизняну збірну з боксу серед кадетів Ігор Худенко (вихованець тренера Андрія Сахацького), гравець ФК «Шахтар» (Донецьк) Сергій Шевчук (вихованець Макарівської ДЮСШ), гравці ФК «Макарів», котрі в чемпіонаті Київської області з футболу у вищій лізі посіли друге місце, Володимир Купрієнко – член збірної України з футболу серед спортсментів з вадами слуху, члени спортивного клубу інвалідів «Фенікс» – переможці та призери міжнародних, усеукраїнських і обласних змагань.
  У районі діє 12 футбольних полів, майданчик зі штучним покриттям біля Макарівської ЗОШ № 1, тренажерний майданчик у Бишівській ЗОШ, дитячий спортивний майданчик у дитячому садку «Пролісок».
  Спортсмени Макарівського району – постійні учасники обласних змагань з волейболу, шашок, шахів, настільного тенісу, гімнастики, легкої атлетики, армреслінгу, боротьби, боксу, гирьового та інших видів спорту.
  Спортивні досягнення Макарівщини, як і ділові якості її керівників, гідно оцінено. Торік район став місцем проведення чемпіонату світу з автомобільного спорту серед юніорів. У цих змаганнях узяли участь близько сотні юних автомобілістів зі США, Кореї та 18 європейських країн.
  Тож віриться, що спортивна зірка амбітної команди макарівських однодумців сяятиме ще довго-довго.

P.S. Володимир та Олександр Горбики - випускники Ємільчинської ЗОШ №1 (1994  р. та 1999 р.), в травні 2008 р. подарували школі комплект спортивної форми, в якій здобуто ІІ місце з волейболу (юнаки) та 2 місце з гандболу (юнаки та дівчата) в обласній Спартакіада школярів 2008-2009 н.р.
http://www.viche.info/journal/1309/
http://picasaweb.google.com/intel358
Категорія: Різне | Переглядів: 2529 | Додав: sportem
Всього коментарів: 1
1 Криця   (14.04.2009 10:14) [Материал]
Головне мати бажання... hands

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ЧЕМПІОНАТ ЄСР

ЧР Goalstream
ПОЛІЦІЯ
КУЛІШІ
КОМЕНТАРІ
(13.08.2019 06:05)
(17.07.2019 11:56)
(05.07.2019 12:01)
(04.07.2019 23:11)
СИМОНИ

НовіКомандиКубок областіЧемпіонат області1 лігаЧемпіонат районуКубок районуМіні-футболГравціВолейболСпартакіадаРізне

©2008-2024 "Спорт Ємільчинщини" Публікація матеріалів (фото) за наявності гіперпосилання на sportem.at.ua | E-mail: sportem@ukr.net